آموزش دوخت جامدادی نمدی

 

 

با یکی دیگر از آموزش های کاربردی و زیبای  نمدی در خدمت شما عزیزان هستیم. در این مطلب می خواهیم شما را با روش دوخت یک مدل جامدادی نمدی که اتفاقا روش تهیه و آماده سازی راحتی دارد ،آشنا کنیم. جامدادی انواع مختلفی دارد  شما می توانید از این آموزش ایده بگیرید و با کمی صبر و حوصله جامدادی هایی  زیبا و مطابق  با سلیقه خود و فرزند دلبندتان آماده کنید. در ضمن می توانید با دوخت این جامدادی  درآمد هم کسب  کنید.

این آموزش هم، به صورت مرحله ای همراه  با تصاویر برای شما عزیزان آماده شده تا بتوانید بدون هیچ مشکلی نسبت به تهیه آن اقدام کنید. پس لطفا با ما با مراحل کار دوخت این  جامدادی  نمدی همراه شوید.

 

 

۱-درابتدا الگوها را آماده می کنیم بزرگی وکوچکی  این  جامدادی بستگی به خودتان دارد و می توانید ابعاد  را مطابق با سلیقه و نوع کاربرد تغییر بدهید .

 

۲-لبه قسمت قرمز را نوار می دوزیم با این کار جامدادی استحکام بیشتری پیدا می کند و دیر تر خراب می شود.

(بهتر است دوختن نوار را با چرخ خیاطی  انجام دهید. )

 

۳-تکه نمدی قرمز رنگ را روی تکه نمدی سبز رنگ  گذاشته و به اندازه جای مداد دوخت می زنیم .برای دوخت صحیح  به تصویر دقت کنید.)

 

۴-یک گل همانند تصویر آماده کنید و آن را پشت نمد سبز رنگ می دوزیم با این کار هم جامدادی را تزئین کرده ایم و هم اضافه نوار را زیر آن مخفی می کنیم. سپس  در مر کز گل یک دکمه می دوزیم.

 

۵- دور تا دور کار را می دوزیم این کار می توانید هم با دست و هم با چرخ خیاطی انجام دهید اما دوخت با چرخ خیاطی ارجحیت دارد.

 

۶-برای اینکه جامدادی زیباتری داشته باشیم دور کار را با با قیچی دالبری یا زیگزاگ قیچی می کنیم.

 

۷-سر بندک را به حالت قلاب گره زده تا زمانی که کیف را جمع می کنیم از آن طرف داخل دکمه کنیم.

 

۸-جامدادی زیبا و خوش رنگ نمدی ما آماده است. امیدوارم این جامدادی را درست کنید و از داشتنش لذت ببرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گرد آوری و تنظیم: http://rangvarang.com