در حال حاضر تبلیغی وجود ندارد!

آشنایی با ۱۰ماسک روشن کننده پوست:

ماسک-روشن-کننده-پوست

 

 

گاهی اوقات احساس می‌کنیم پوستمان تیره و کدر شده ،آن هم نه با نور خورشید و یا خستگی بلکه به حالت جرمی که بر روی پوست سنگینی می کند. زمانی که چنین احساسی نسبت به پوست خود پیدا می کنیم بهتر است از ماسکهایی که حالت چسبندگی بیشتری داشته واین جرم ها را جذب خود کرده و لایه ای از روی پوست بر می‌دارد استفاده کنیم و شفافیت و روشنی پوستمان را دوباره بر گردانده و به آن شادابی ببخشیم .
اگر می خواهید پوستی روشن و زیبا داشته باشید و نمی توانید به پوست دلخواه تان برسید، وقت آن است که باید همه کرمهای روشن کننده شیمیایی خود را دور بیندازید. این محصولات نه تنها معطر و بو دارند، بلکه بسیار خطرناک نیز هستند و باعث می شوند سلامت مصرف کنندگان به خطر افتد. هم اکنون وقت آن رسیده که مواردی از درمانهای خانگی زیر را امتحان کنید و ببینید کدام یک با پوست شما سازگار است.
در این مطلب موثرترین و بهترین ماسک های خانگی برای روشن تر شدن پوست را بیان می کنم . که با استفاده از این ماسک ها می توانید پوست خود را روشن تر کنید این ماسکها ساده و راحت در منزل تهیه می شود و بسیاردر شفاف کردن پوست موثر است.
قبل از آنکه به ماسکها بپردازم توصیه می شود ماهی یکی ،دوبار در حمام بر روی پوست مرطوب شده ی خود سفیداب (روشور) پودر شده بمالید و کمی صبر کرده و سپس با ماساژ و از بین بردن لایه‌های کثیف روی پوست آن را بشویید. این عمل یکی دوبار در ماه هم در پاکسازی و لایه برداری پوست و هم در روشن شدن آن کمک می کند.

 

۱.ماسک بادام و عسل:یک مشت بادام بردارید و آن را چند ساعت در آب بخیسانیدسپس بادامها را از آب بیرون آورید و پوست شان را جدا کرده و پودرکنیدو به ازای یک قاشق مربا خوری عسل ، نصف قاشق چایخوری پودر بادام با هم مخلوط کنید و به پوست خود بمالید .حتما برای راحتی کار عسل را در جای گرمی مثل روی درب کتری آب جوش قرار داده تا راحت تر با پودر بادام مخلوط شودسپس این مخلوط را کاملا آرام وبا حرکت دورانی روی پوست مالیده ،پس از خشک شدن ابتدا با آب ولرم وسپس با آب سرد وخنک بشویید.از این ماسک هفته ای یک بار استفاده کنید. تا به پوستی زیبا و صورتی شفاف و روشن که همیشه آرزویش را داشتید برسید.

 

۲.ماسک سفیده ی تخم مرغ: سفیده ی تخم مرغ چون حالت چسبندگی شدیدی دارد و علاوه بر شفاف کردن پوست ،در ترمیم جوشهای صورت نیز موثر است به تنهایی بسیار برای پوست مفید است ،پس یک سفیده‌ی تخم مرغ را خوب به هم می‌زنید تا کاملا سفید شده و کف مانند شود سپس این کف سفید را بر روی پوست مالیده و بدون حرکت ،ربع ساعت درآرامش دراز بکشید. وقتی کاملا جذب وخشک شد پوست را ابتدا با آب ولرم وسپس حتما با آب سرد وخنک بشویید.این ماسک را هفته ای دوبار در آرامش کامل بزنید.

 

۳.ماسک  پرتقال و شیر:پس از این که از خوردن یک پرتقال لذت بردید، پوستهای آن را دور نیندازید! آنها را نگه دارید و درآفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شوند و سپس آنها را به پودری نرم تبدیل کنید. بعد مقداری شیر به آن اضافه کنید تا به مایعی چسبناک تبدیل شود. این مایع چسبناک را به قسمت هایی از پوست که دوست دارید درمان شود بمالید و منتظر بمانید تا خشک شود. سپس با آب ولرم پوست خود را بشویید و آن را به صورت ضربه ای با دستمالی خشک نمایید.

 

۴. ماسک محلول چای :افرادی که از کدر و تیره بودن پوست خود رنج می برند و یا دارای لکه های قهوه ای بزرگ در سطح پوست خود هستند می توانند از محلول چای برای بهبود مشکل خود استفاده کنند اين افراد مي‌توانند محلول چاي را با استفاده از يک اسفنج نرم به آرامي و با ملايمت به سطح پوست خود بکشند و اين عمل را به صورت دوره‌اي انجام دهند تا پس از مدتي سطح پوست آنها يکدست و همرنگ گردد. البته نکته اصلي در استفاده از چاي طبيعي است چاي شيميايي اين خواص راندارد.

 

۵.ماسک موز و عسل :یک موز کوچک رو له کنید، ۲ قاشق خامه ترش و یک قاشق عسل بهش اضافه کنید، این مواد رو خوب باهم مخلوط کنید و ماسک درست شده رو بر روی پوس صورت قرار بدهید و بعد از چند دقیقه با آب سرد تازه بشورید.

 

۶.ماسک آرد نخود، شیر، آبلیمو و زردچوبه:آرد نخود یکی از محصولاتی است که به روشنایی پوست کمک می کند و شما می توانید به عنوان محصولی بی خطر برای روشن کردن پوست خود از آن استفاده کنید. مقداری آرد نخود را با کمی زردچوبه، مقداری شیر و مقداری آبلیمو مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید تا به ماده ای چسبناک تبدیل شود. بعد آن را روی پوست خود بمالید و منتظر شوید تا خشک شود. سپس آن را بشویید.

 

۷.ماسک نشاسته:نشاسته نیز به دلیل چسبندگی خاصیت تمیز کردن پوست را دارد و تمام جرم های پوستی را گرفته و در ترمیم جوشها نیز بسیار موثر است. برای درست کردن ماسک نشاسته هم می‌توانید از یک قاشق غذاخوری ماست کم چرب و یک قاشق چایخوری نشاسته استفاده کنید و هم می‌توانید به جای ماست از یک قاشق شیر استفاده کرده، پس از مخلوط کردن آن را به آرامی بر روی پوست زده و صبر کنید تا کاملا جذب وخشک شود و همانند ماسکهای قبلی ابتدا با آب ولرم وسپس با آب خنک وسرد بشویید. از این ماسک نیز هفته ای یک الی دو بار استفاده کنید.

 

۸.ماسک لیمو، گوجه فرنگی و خیار: آب لیمو، آب گوجه فرنگی و آب خیار را آنقدر با هم مخلوط کنید تا به ماده ای چسبناک تبدیل شوند. وقتی این ماده چسبناک آماده شد، آن را به صورت خود و یا هر قسمتی از پوستتان که قصد دارید روشن شود، بمالید و منتظر بمانید تا کاملا خشک شود. وقتی خشک شد آن را با آب بشویید و به صورت ضربه ای آن قسمت را خشک نمایید. با این کار پوست شما برای همیشه روشن تر و سفید تر می شود. (در صورت حساسیت به آب گوجه فرنگی از آبلیمو و آب خیار به تنهایی استفاده کنید)

 

۹.ماسک عسل و شیر :یک قاشق عسل را با یک قاشق چایخوری شیر مخلوط کرده وبه همان ترتیب ماسکهای قبلی بر روی پوستتان بزنید و پس از جذب وخشک شدن باآب ولرم و سپس با آب خنک شستشو نمایید.

 

۱۰.ماسک سیب زمینی :سیب زمینی علاوه بر مصارف خوراکی، برای پوست نیز بسیار مفید است.تمام کاری که باید انجام دهید این است که یک سیب زمینی را برش دهید و آن را هر روز به صورت خود بمالید. با این کار پوستی سفید تر و روشن تر خواهید داشت. همچنین می توانید سیب زمینی را رنده کرده و آن را به صورت تفاله در آورید و آب خالص آن را برای روشن سازی پوست تان، مورد استفاده قرار دهید. برای از بین بردن هرگونه لک و قرمزی روی پوست نیز، می توان از سیب زمینی استفاده کرد. سیب زمینی برای از بین بردن تیرگی دور چشم با همین روش نیز مؤثر است.

 

 

گرد آوری و تنظیم: http://rangvarang.com