مرجع تخصصی آموزش و دانلود
۰۳:۵۴:۲۹ ساعت:     
 پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳  برابر با  Thursday 25 April 2024 میلادی  و   16 شوال 1445 قمری
2201
31 ژانویه 2018

با تزئین میوه کودک از سایت رنگ وارنگ در خدمت شما عزیزان هستیم. همانطور که می دانید کم اشتهایی و  بد غذایی کودکان و امتناع از خوردن غذا و میوه یکی از دغدغه های والدین است. باید در نظر داشته باشید که  غذا دادن به این دسته از کودکان نیازمند صبر و حوصله زیادی است . این که کودکان میلی به خوردن غذا و میوه ندارند و مدام از خوردن مواد غذایی مورد نیازشان خودداری می کنند و آن را به سخت ترین کار دنیا تبدیل کرده اند ؛دلایل متعددی دارد که با شناخت درست آنها به سادگی می توان کودک را به خوردن آنها تشویق کرد.

بعد از اطمینان یافتن از سلامت جسمی و روحی گاهی اوقات با به کار بردن برخی روش ها و ترفندها می توانید این مشکل را تا حد زیادی برطرف کنید. کودکان نوپا در لجبازی تخصص دارند و در برابر انواع غذا یا برخی خوراکی ها از خود مقاومت نشان می دهند. والدین نباید به دلیل غر زدن‌ها و عدم تمایل کودک به خوردن ماده یا موادغذایی را از زنجیره غذایی اش حذف کنند بلکه باید در دفعات متعدد و با رعایت فاصله زمانی مناسب مجددا ماده یا موادغذایی که کودک نسبت به خوردن آنها رغبت ندارد را در اختیار کودک قرار دهید. مورد دیگر که اهمیت زیادی دارد این است که  نباید از بدغذایی  فرزندتان در مقابل دیگران صحبت کنید چون با این کار شما به بی‌علاقگی‌اش نسبت به غذایی خاص دامن زده‌اید.

نکاتی همچون پر کردن بیش از حد ظرف غذای کودک، دسترسی کودک به  تنقلات، رعایت نکردن نظم در غذا خوردن و تنوع در غذا ، نرم و یا خشک بودن  بیش از حد غذا ،عدم توجه به حس استقلال  طلبی کودک، فشار‌های عصبی بر کودک مثل ترس، هیجان‌های شدید و … می توانند در بدغذایی کودک موثر باشند.

تزئین میوه کودک یکی از راههای ترغیب کودک به خوردن آن

از موارد دیگری که می‌توان برای ترغیب کودک به خوردن استفاده کرد و بسیار نیز موثر است تزیین میوه و یا غذا است. با به کار بردن  کمی خلاقیت در تزئین میوه کودک با مواد خوراکی داخل بشقاب و ساختن تصویرها و شکل‌های جالب باعث می‌شوید کودک تمایل بیشتری به خوردن غذا پیدا کند. رنگ وارنگ برای شما خوبان نمونه هایی از تزئین میوه کودک  را گرد آوری کرده  تا کودک دلبندتان با دیدن این تزئینات به خوردن  غذا علاقه مند شود.

گرد آوری و تنظیم: https://rangvarang.com

3.5/5 - (2 امتیاز)