مرجع تخصصی آموزش و دانلود
۲۳:۵۸:۳۷ ساعت:     
 سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹  برابر با  Tuesday 29 September 2020 میلادی  و   11 صفر 1442 قمری
۲۷۹
17 دسامبر 2018

رنگ وارنگ در این سری می خواهد مدل ها و تزیین های مختلف کیک با تم یلدا را با شما خوبان به اشتراک بگذارد .این مدل ها برای  عزیزانی که شب یلدا تولدشون هست و یا اینکه به مناسبت این شب برای دورهمی های خانوادگی یا دوستانه خود به دنبال ایده برای درست کردن و سفارش دادن و سفارش گرفتن کیک هستند مفید است .

 

همانطور که می دانید ایرانیان و بسیاری از دیگر اقوام شب یلدا را جشن می‌گیرند. در این شب افراد در خانه بزرگ فامیل دورهم جمع می شوند و  تازه دامادها با هدیه یا خنچه به خانه عروس می‌روند و  باخواندن شعر و داستان و خوردن میوه ، شیرینی ، آجیل و انواع تنقلات، در بلندترین شب سال تا پاسی از شب بیدار می‌مانند. انار و هندوانه جزو مهم‌ترین ملزومات شب یلدا هستند. در سراسر ایران زمین، جایی را نمی یابید که خوردن هندوانه در شب یلدا جزء آداب و شیوه آن نباشد. در جاهای گوناگون ایران، گونه های تنقلات و خوراکی ها بر اساس پیرامون و شیوه زندگی مردم منطقه متفاوت است،  اما هندوانه میوه ای است که هیچ گاه از قلم نمی افتد. آجیل شب یلدا نیز در ایران طرفدار بسیاری دارد.

یکی دیگر از آیین های شب یلدا در ایران، تفال با دیوان حافظ است. مردم دیوان اشعار لسان الغیب را با نیت بهروزی و شادکامی باز می کنند.در برخی دیگر از جاهای ایران نیز شاهنامه خوانی رواج دارد. بازگویی خاطرات و قصه گویی پدربزرگ ها و مادربزرگ ها نیز یکی از مواردی است که یلدا را برای خانواده ایرانی دلپذیرتر می کند.

مدل کیک شب یلدا

 

امیدواریم این مدل ها بتواند پاسخگوی سلیقه شما عزیزان باشد، پس در صورت تمایل با ما همراه شوید .

 

 

 

 

 

 

برای دیدن نمونه های دیگر کیک تولد با تم یلدا می توانید بر روی کیک تولد سری ۷ و کیک تولد سری ۱۳ کلیک کنید.

 

 

گرد آوری و تنظیم: https://rangvarang.com