مرجع تخصصی آموزش و دانلود
۱۲:۱۱:۲۳ ساعت:     
 یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹  برابر با  Sunday 31 May 2020 میلادی  و   8 شوال 1441 قمری
۹۲۰۸
10 سپتامبر 2017

 

 

برای کاور کردن آباژور می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید ، در این مطلب سعی شده یکی  از راحت ترین و بی دردسر ترین روش ها برای کاور کردن آباژورهای مخروطی برای شما خوبان آموزش داده شود .

توجه داشته باشید برای انجام این کار می توانید هم از نمد و پارچه یا نمد و پارچه به تنهایی استفاده کنید.

 

وسایلی که برای کاور کردن نیاز داریم

 

 

 

کاور کردن آباژور

 

۱.آباژور خام

۲.قیچی

۳.پارچه مورد نظر

۴.کاغذ الگو یا روزنامه

۵.چسب حرارتی

 

 

برای شروع کار و کشیدن الگو ابتدا کلاهک آباژور را روی کاغذ الگو بگذارید. سپس کلاهک آباژور را به صورت دایره وار روی کاغذ الگو بغلتانید . برا ی انجام این کار دست خود را داخل آباژور ببرید و به آرامی روی کاغذ حرکت دهید همزمان با دست دیگر، الگو را با خودکار یا مداد رسم  کنید.

 

 

 

 

 

دو نقطه ابتدایی بالا و پایین را روی کاغذ با نقطه X مشخص کنید ، دوباره به ابتدای کار برگردید این بار از قسمت علامت زده شده همین کار را برای بالای کلاهک انجام دهید.

دقیق این کار را انجام بدهید  زیرا هر فاصله نا به جا باعث کج شدن الگوی شما می شود. بگذارید  کلاهک مسیر نیم دایره خود را طی کند و شما با دست دیگر و با کمک خودکار یا مداد خطر سیر را علامت بزنید . سپس دو نقطه مشخص شده را به هم وصل کنید.

دقیقا الگوی شما باید مانند شکل  زیر رسم شده باشد.

 

 

 

 

 

 

 

بعد از اینکه الگو را کشیدید و کاغذ الگو را برش زدید روی کلاهک آباژور بگذارید تا مطمئن شوید که الگو را درست کشیدید.

بعد از مطمئن شدن ،الگو را روی پارچه  مورد نظر خود پیاده کنید و برش بزنید.

 

به این صورت:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پارچه ی برش خورده را خیلی آرام و با حوصله با چسب حرارتی روی کلاهک نصب می کنیم تا هم کار ،کج نشود و هم پارچه کیست دار نشود.

نقطه ی اتصال دو لبه ی پارچه رو با یراق یا هر نوع تزئینی  بپوشانید تا اگر احیانا چسب کار را کثیف کرده مشخص نباشد و هم اینکه کار قشنگ تری داشته باشید.

 

 

 

 

 

 

 

با کاور کردن آباژور با این روشی که به شما عزیزان آموزش داده شد به هیچ وجه پارچه شما موقع پیچاندن دور کار پلیسه یا چین نمی خورد . به این ترتیب آباژور شما کاور شد ،حالا می توانید طبق سلیقه خود، آن را تزیین کنید.

 

**از این روش می توانید برای کاور کردن سطل های مخروطی هم استفاده کنید.

 

این هم چند نمونه آباژور کاور شده  با نمد و یا تزیین نمدی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امیدواریم این آموزش مورد توجه و رضایت شما  عزیزان قرار گرفته باشد. اگر نظر و یا دیدگاهی درباره  این مطلب دارید ؛ همچنین از روش های راحت دیگری برای کاور کردن آباژور اطلاع دارید ، خوشحال می شویم نظرات و  تجربیات خود را  با ما و دیگر همراهان سایت رنگ وارنگ به اشتراک بگذارید.

 

 

گرد آوری و تنظیم: https://rangvarang.com