مرجع تخصصی آموزش و دانلود
۰۹:۵۲:۳۱ ساعت:     
 پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳  برابر با  Thursday 30 May 2024 میلادی  و   22 ذو القعدة 1445 قمری
13943
6 نوامبر 2019

ورزش های توپی Ball sports   ورزش های بسیاری را شامل می شوند. این ورزش ها از پر طرفدارترین ورزش های جهان  هستند. توپ در این دسته از ورزشها نقش مهمی داشته و از وسایل اصلی این ورزشها  محسوب می شود. اکثر  ورزش های با توپ به صورت گروهی (تیمی) برگزار می شوند. چنانچه می خواهید درباره ورزشهای توپی اطلاعات بیشتری کسب کنید با این مطلب همراه شوید.  سعی کردیم در این مطلب به طور مختصر و مفید به این موضوع بپردازیم.

انواع ورزش های توپی

 

انواع ورزش های توپی

ورزش های توپی انواعی دارند که در این میان برخی از این ورزشها نسبت به دیگر رشته های ورزشی قدمت بیشتری دارند. ورزشهای توپی  را به طور کلی می توان در ۳ دسته طبقه بندی کرد. این طبقه بندی عبارت است از :

ورزش های توپ و تور: فوتبال ، هند بال ، بسکتبال، والیبال، فوتسال، گلبال، واترپولو، سپک تاکرا، فوتوالی

ورزش های توپ و چوب : چوگان ، کریکت، بیسبال، گلف، فلوربال ، انواع هاکی (هاکی داخل سالن- هاکی روی یخ – هاکی روی چمن)،بیلیارد ، چوگو

ورزش های توپ و راکت (ورزش های راکتی) : بدمینتون، تنیس، سافت‌تنیس، اسکواش و پینگ پنگ (تنیس روی میز)

انواع توپ در ورزش های توپی

انواع توپ در ورزش های توپی

امروزه هر یک از رشته های ورزشی توپی ، توپ مخصوص به خود را داشته ، به همین دلیل انواع توپ ورزشی وجود دارد. توپ ball  جسمی است که به طور معمول گرد بوده و گاها تخم مرغی (بیضی ) شکل است . توپها در ورزش های مختلف؛ اندازه ،شکل ،وزن ،جنس و رنگ  متفاوتی  دارند که مطابق با استانداردها و قوانین  مربوط به هر رشته ورزشی است. توپ های ورزشی هم متاثر از علم و تکنولوژی  تغییرات زیادی داشته اند تا به شکل امروزی در آمده اند. جنس توپ می تواند از مواد متفاوتی از جمله چرم، لاستیک و مواد مصنوعی باشد . برای توپ  هر رشته ورزشی  استانداردهایی وجود دارد. رعایت  استانداردهای  هر توپ  احتمال آسیب  را در بازیکنان کاهش داده و به آنها در رسیدن به هدف و کسب امتیاز کمک می کند.

امیدواریم این مطلب مورد استفاده شما خوبان قرار گرفته باشد. چنانچه نظر و یا پیشنهادی در این باره دارید می توانید از قسمت ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید. رنگ وارنگ  از نظرات و  پیشنهادات شما عزیزان، استقبال خواهد کرد.

گرد آوری و تنظیم: https://rangvarang.com

4/5 - (24 امتیاز)