مرجع تخصصی آموزش و دانلود
۱۰:۱۳:۳۸ ساعت:     
 چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹  برابر با  Wednesday 12 August 2020 میلادی  و   22 ذو الحجة 1441 قمری
۴۱۵
21 می 2020

تخم مرغ آب پز شده یکی از رایج ترین و البته سالم ترین روشهای پخت تخم مرغ است. تخم مرغ غنی از پروتیئن، ویتامین و مواد معدنی است. تخم مرغ برای سلامتی اکثر افراد مفید است. تامین غذای سالم و مغذی  برای  کودکان به دلیل اینکه در سن رشد هستند و تامین انرژی کافی و عملکرد بهتر بافت ها و اعضای بدن شاید اهمیت بیشتری داشته باشد . اما گاهی اوقات کودکان به ویژه کودکان بدغذا از خوردن تخم مرغ امتناع می کنند. برای خوراندن تخم مرغ و قرار دادن آن در رژیم غذایی کودکان به ویژه کودکان بد غذا، باید والدین ترفندهایی را بکار بگیرند. همراه کردن تخم مرغ و ترکیب آن با دیگر مواد غذایی و یا تزیین آن از جمله این ترفندها هستند.

رنگ وارنگ برای شما خوبان نمونه هایی از تزیین تخم مرغ آبپز برای کودک را گردآوری کرده تا کودک دلبندتان با دیدن این تزئینات به خوردن تخم مرغ بیشتر علاقه مند شود. در ادامه می توانید گلچینی از مدل تزیین تخم مرغ آب پز شده را مشاهده کرده و از آنها ایده بگیرید.

مدل تزیین تخم مرغ آب پز

با به کار بردن کمی خلاقیت و سلیقه می توان تمایل بیشتری برای خوردن تخم مرغ در کودک به وجود آورد. یکی از ترفندهایی که از آن می‌توان برای ترغیب و تشویق کودک به خوردن تخم مرغ استفاده کرد و بسیار نیز موثر است تزیین آن است. ایده های زیادی برای تزیین تخم مرغ آب پز ( پخته شده ) وجود دارد.

تخم مرغ غنی از پروتیئن، ویتامین و مواد معدنی است. مصرف این ماده غذایی می تواند در حفظ سلامتی بدن موثر باشد. قراردادن تخم مرغ در رژیم غذایی کودکان می تواند سبب بهبود شاخص های رشد این گروه سنی شود. کولین و امگا ۳ موجود در تخم مرغ می تواند به تقویت حافظه کمک کند.

تخم مرغ آب پز رنگی

برای رنگی کردن تخم مرغ آب پز Boiled egg ، بر روی پوست تخم مرغ ، با ضربه زدن ترک ایجاد کنید به طوری که پوست تخم مرغ از آن جدا نشود.

حالا به کمک رنگ های خوراکی تخم مرغ ها را رنگ کنید. برای این کار لازم است مقداری رنگ داخل پلاستیک یا ظرفی بریزید و تخم مرغ ها را برای چند ساعت داخل آن قراردهید و  در یخچال بگذارید تا تخم مرغ ها رنگی شود.

به این ترتیب تخم‌مرغ آب‌پز رنگی شما آماده می شود.

در روش دیگر برای رنگی کردن تخم مرغ آب پز باید تخم مرغ ها را بعد از پختن و آب پز کردن ، پوست بگیرید. داخل ظرف مناسب که رنگ خوراکی را در آب حل کرده اید بریزید و اجازه دهید تا تخم مرغ ها به رنگ مورد نظرتان دربیایند.

چنانچه  کودک شما از لحاظ پزشکی مشکلی ندارد برای استفاده از تمام فواید تخم مرغ بهتر است تخم مرغ را به صورت کامل زرده و سفیده میل کند.

افراد  مسن ، کودکان و کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بهتر است تخم مرغ آب پزی که پخت کاملی دارد استفاده کرده و از خوردن تخم مرغ آب پز عسلی پرهیز کنند.

امیدواریم مدل های ارائه شده در این مطلب توانسته باشد ایده های خوبی برای تزیین تخم مرغ آب پز (پخته شده) در اختیار شما عزیزان قرار داده باشد. از این مدل ها می توانید برای تزیین صبحانه برای مدرسه کودکان خود هم استفاده کنید.

آیا شما هم تا به حال برای کودک خود تخم مرغ آب پز را تزیین کرده اید؟ آیا بر روی علاقه و رغبت کودک  شما برای خوردن تخم مرغ  تاثیر گذار بود؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر همراهان رنگ وارنگ به اشتراک بگذارید.

گرد آوری و تنظیم: https://rangvarang.com