مرجع تخصصی آموزش و دانلود
۱۹:۰۰:۲۰ ساعت:     
 شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰  برابر با  Saturday 31 July 2021 میلادی  و   21 ذو الحجة 1442 قمری
۳۶۲
1 جولای 2017

در این مطلب از رنگ وارنگ با گلچینی از مدل ها و تصاویر تزئین حلوا همراه شما عزیزان هستیم . با مشاهده این تصاویر و اجرای آنها و یا ایده گرفتن از آنها می توانید تزئینات زیبایی از حلوا داشته باشید. حلوا یک دسر سنتی ایرانی محسوب می شود و طعم شیرینی دارد. این دسر در ایران و برخی کشورهای مسلمان طبخ می شود و از آن در مراسم مذهبی ، مجالس ترحیم  و سفره‌های افطاری استفاده می شود  و به دلیل مواد به کار رفته در آن بسیار مقوی و البته چاق کننده است.

حلوا انواع مختلفی دارد و با مواد متفاوتی تهیه می شود، اما مواد اصلی بیشتر حلواها را آرد، شکر و روغن به همراه عطر و طعم دهنده هاي طبيعي  که شامل هل، گلاب، و زغفران مي باشد، تشکیل می دهد.

هرچه آرد انتخابی سنگین تر باشد (مانند آرد سنگک)، بافت حلوا منسجم تر می شود و هرچه آرد حاوی سبوس بیشتری باشد، رنگِ آن در اثر تفت دادن روی حرارت، زودتر تغییر کرده و حلوای تیره تری حاصل خواهد شد.

براساس نوع حلوایی که تهیه می شود، شیرین کننده آن نیز متفاوت خواهد بود، برحسب دستور تهیه، می توانید از شکر، پودر شکر، شکر قهوه ای، عسل، شیره خرما یا شیره انگور استفاده کنید.

 

 

انواع حلوا و تزئین انواع حلوا

 

 

امروزه حلوا ها بسیار متنوع شده اند بسته به نوع مواد اولیه استفاده شده و محل جغرافیایی پخت، حلوا می‌تواند طعم‌،رنگ و شکل‌های مختلفی داشته باشد. برخی از انواع حلوا عبارتند از:

حلوای آرد برنج، حلوای زنجبیلی، حلوای خرمایی ،حلوای شیر، حلوای هویج ، حلوای آلبالو ،حلوای لبو، ،حلوای کدو حلوایی،حلوای گردوئی ،حلوای پسته ،حلوای موز و بادام ،حلوای اوماج، حلوای موز، حلوای نثار،حلوا با آرد سمولینا ،حلوای پاستیلی بدون شکر ،حلوای سرلاک و …

 

در صورت تمایل برای مشاهده  تصاویر تزئین حلوا از سایت رنگ وارنگ با ما همراه باشید.

 

 

 

 

 

 

 

گرد آوری و تنظیم: https://rangvarang.com