مرجع تخصصی آموزش و دانلود
۱۲:۰۷:۰۴ ساعت:     
 چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹  برابر با  Wednesday 12 August 2020 میلادی  و   22 ذو الحجة 1441 قمری
۱۰۶
13 می 2020

با تزیین شله زرد در مدل های مختلف از سایت رنگ وارنگ همراه شما علاقمندان به هنر سفره آرایی هستیم. شله زرد را می توان به روش های مختلفی تزیین کرد.  اگر به دنبال ایده گرفتن برای تزئین شله زرد هستید با رنگ وارنگ همراه شوید. ما در این مطلب مدل های متنوعی از تزیین این دسر اصیل ایرانی را با شما به اشتراک می گذاریم. از این مدل ها می توانید برای تزیین‌شله زرد ، سفره های افطاری  و دیگر مراسم های مذهبی استفاده کنید.

مدل تزیین شله زرد

برنج ،شکر، زعفران ، گلاب ، خلال بادام  ، کره  می توان به عنوان مواد اولیه مورد استفاده در تهیه شله زرد نام برد. از دارچین ، گل محمدی به صورت غنچه یا پودر شده ، بادام به صورت پرک یا خلال شده ، خلال پسته یا پودر پسته ، پودر نارگیل ، زعفران  برای تزئین شله زرد استفاده می شود. اگر کمی خلاقیت و سلیقه چاشنی کار کنید  با کمترین امکانات هم می توان تزئینات زیبایی را خلق کرد.

برای راحت تر انجام دادن تزئین و زیباتر شدن شله زرد می توان از شابلون کمک گرفت. شابلون ها در طرح ها و اندازه های مختلف در بازار وجود دارند. پس اگر می خواهید روی شله زرد را با اسامی ائمه و همچنین  طرح های اسلیمی و سایر نقوش تزئین کنید،  بهترین و سریع ترین روش، استفاده از شابلون است.

بدون شابلون هم می توان تزیینات زیبایی بر روی شله زرد انجام داد. فقط کافیست کمی صبر و خلاقیت داشته باشید تا در نهایت تزئینات زیبایی داشته باشید.

عکس تزئین شله زرد

اگر می خواهید از بادام به صورت پرک و یا خلالی برای داخل و روی شله زرد استفاده کنید؛ بهتر است از چند ساعت قبل آنها را بخیسانید تا نرم شوند. برای اینکه بادام مورد استفاده در شله زرد طعم بهتری داشته باشد ، می توانید بادام ها را در گلاب بخیسانید و بعد آنها را همراه با گلاب به شله زرد اضافه کنید و یا برای تزئین روی شله زرد استفاده کنید.

برای برخی مراسم ها لازم است ، شله زرد در ظروف  کوچک تر و به صورت تک نفره سرو شود. ظروف شله زرد تک نفره را هم می توان به شکل های متنوعی تزئین کرد.

تزیین شله زرد تک نفره

می توانید کمی دارچین و پودر کاکائو را به شله زرد اضافه کنید. به این ترتیب شله زرد را به رنگ تیره درمی آورید. ترکیب بدست آمده را داخل قیف یا کیسه فریزر بریزید و  روی شله زرد را به کمک آن طراحی و تزیین کنید.

تزئینات زیبای شله زرد افطاری

شله زرد قالبی و تزئین آن

تزئین شله زرد مجلسی

امیدواریم مدل های ارائه شده به شما در تزیین بهتر و زیباتر کمک کرده باشد و با مشاهده این تصاویر بتوانید شله زرد را به شکل زیباتر  و متفاوت تری تزیین کنید.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را درباره این مطلب از بخش ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید. منتظر دریافت دیدگاه های ارزشمند شما عزیزان هستیم.

گرد آوری و تنظیم : https://rangvarang.com