مرجع تخصصی آموزش و دانلود
۱۶:۳۴:۰۰ ساعت:     
 پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳  برابر با  Thursday 20 June 2024 میلادی  و   13 ذو الحجة 1445 قمری

آرامش خود را حفظ کرده و چند نفس عمیق بکشید.

گرفتن فال از دیوان حافظ معمولا شرایط خاصی دارد، مثلا در مواقعی که افراد ، دور هم هستند به گرفتن فال حافظ می پردازند ، به خصوص در شب یلدا که جزو رسوم ایرانیان اصیل از قدیم تا کنون بوده است.

قرائت اشعار حافظ کار هر کسی نیست ، معمولا یک ریش سفید مجلس که از علم و آگاهی بالایی برخوردار است اینکار را انجام می دهد اما در ایران حافظ به دلیل اینکه تمامی اشعار به صورت صوتی نیز خوانده می شود ، زحمتی برای عزیزان ندارد که البته اگر شخصی که از صدای خوبی برخوردار است در مجلس حضور دارد می توانید فال حافظ صوتی را متوقف کرده و از ایشان برای قرائت فال حافظ دعوت به عمل آورید.

گرفتن بیش از سه فال حافظ برای یک نفر به صورت پشت سر هم ، بی احترامی به حافظ قلمداد می گردد.

شخص نیت کننده برای تفعل به دیوان حافظ ، حافظ را به عزیزان وی قسم می دهد که خداوند و معشوقه ی حافظ یا همان شاخ نباتش می باشد ، بدین صورت که ابتدا

یک صلوات بر محمد و آل محمد فرستاده یا فاتحه ای برای حافظ قرائت بفرمایید و نیت کنید.

ای حافظ شیرازی ، تو را قسم می دهم به خداوند متعال و به همان شاخ نباتت که در شعرهایت نیز سرودی ، که هرچه مصلحت می بینی را برایم آشکار کرده و آرزوی مرا برآورده سازی.

تشخیص و پذیرش خوب یا بد نتیجه ی فال ، بستگی به وضعیت روحی و فکر و عاطفی و باور صاحب فال دارد،

در هر حال در هر غزل از اشعار فال شما ، بیتی وجود دارد که صاحب فال ، آن را متناسب با نیت و آرزوی خود خواهد یافت و همان را به عنوان پاسخ فال می پذیرد و به آرامش خاطر دست خواهد یافت.

برای گرفتن فال حافظ ، روی تصویر زیر کلیک کنید.