مرجع تخصصی آموزش و دانلود
۱۲:۰۲:۲۵ ساعت:     
 شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸  برابر با  Saturday 14 December 2019 میلادی  و   16 ربيع ثاني 1441 قمری
۱۶۲۵۵
۱۰ بهمن ۱۳۹۵

رنگ وارنگ در این مطلب قصد دارد نحوه فریز (منجمد ) کردن لبنیات را با شما عزیزان به اشتراک بگذارد. انجماد به معنی کاهش دمای ماده غذایی تا متبلور شدن آب ماده غذایی می باشد ،که یکی از روش‌ها برای نگهداری طولانی مدت موادغذایی محسوب می شود. یکی از بهترین روش‌ها برای نگهداری طولانی مدت فرآورده‌های لبنی منجمد کردن است. لبنيات شامل انواع شير(كم چرب ، بدون چربي ، تغليظ شده و شير خشك ) و مشتقات شير، مانند انواع ماست و پنير كره و بستني و خامه مي باشد که همه این محصولات این قابلیت را دارند.
محصولات لبني مايع  و پنير بايد تحت شرايط سردخانه اي يا يخچالي بين دماي ۲ تا ۶ درجه سانتيگراد و محصولات بستني و كره در شرايط انجماد حداقل ۱۸- درجه سانتيگراد نگهداري شوند . در ادامه این مطلب رنگ وارنگ به نحوه و مدت زمان انجماد محصولات لبنی بیشتر می پردازد.

 

 

فریز (منجمد ) کردن لبنیات

 

مسمومیت با لبنیات فاسد و  علائم  فساد لبنیات

 

مسموميت ناشي از مصرف لبنيات و بستني فاسد موجب بهم ريختن وضعيت گوارش فرد گرديده و در مواردي همراه با تهوع ، دل‌درد ، دل‌پيچه و اسهال بروز پیدا می کند و حتي ممكن است تا مراحل واكنشهاي عصبي نيز پيشروي كند .تخریب بافت محصول ، وجود بوي نامطبوع در آن ، تغيير رنگ آن ، تورم بسته بندي مخصوصاً در فرآورده هاي لبني و همچنين تغيير طعم فرآورده از علائم فساد لبنیات مي تواند باشد .

 

 

روش  فریز  کردن لبنیات

 

 

 شیر: وقتی شیر یخ زده را گرم کنید سنگین و ناصاف می شود بنابراین اگر می خواهید آن را مستقیما بنوشید فریز کردن آن ایده خوبی نیست. درصورتی که بخواهید از شیر در آشپزی استفاده کنید شیر ذوب شده به کارتان می آید.فقط مطمئن شوید که وقتی آن را یخ زدایی می کنید بگذارید برای چند ساعت در یخچال بماند. شير پاستوريزه را حتماً در داخل يخچال بين صفر تا چهار درجه نگهداري نمائيد. شیرهای پاستوریزه، استرلیزه و هموژنیزه شده مدت ٣-٦ ماه در فریزر قابل نگهداری می‌باشند. . اگر شیر پرچرب را منجمد می‌کنید، پس از انجماد زدایی هنگام مصرف آن را خوب تکان دهید تا چربی‌های ته نشین شده کاملا حل شوند

 

 ماست:گرچه نگهداری ماست در فریزر آن را خراب نمی‌کند و خطری برای سلامتی ندارد اما پس از انجماد زدایی بافت آن دون دون و آبکی می‌شود.  اگر می خواهید از آن برای آشپزی استفاده کنید، قابل قبول است اما در غیر این صورت برای خوردن تنها مناسب نیست.

 

 پنیر: با وجود پنیرهایی با ماندگاری طولانی واقعا نیازی به گذاشتن پنیر در فریزر نیست.اگر شما یک پنیر سفت را در فریزر بگذارید ترد و خرد می شود.اگر یک پنیر نرم را در فریزر بگذارید رطوبت، بافت نرم و سبک پنیر را کریستالی میکند.پس کیفیت پنیر  را با گذاشتن در فریزر خراب نکنید. پنیرهای مخصوص پیتزا و پنیرهای سفت خارجی بین ۶-۸ ماه در فریزر قابل نگهداری می‌باشند. به طور کلی  ‌پنیرهای نسبتا خشک در فریزرخیلی بهتر باقی می‌مانند.البته بعضی از انواع پنیر باید در فریزر نگهداری شوند که در روی بسته آنها به این موضوع اشاره شده است .

 

نحوه  منجمد کردن لبنیات

 

 

 کره:کره‌های بسته‌بندی شده مجدداً بایستی در لفاف‌های پلی‌اتیلینی یا ورقه‌های آلومینیومی پوشانیده شده در فریزر قرار داده شود. مدت سالم ماندن و حفظ کیفیت کره در فریزر بین ۴-۶ ماه می‌باشد.

 

 خامه: به‌صورت نمک زده یا شکر زده به مدت ۳ ماه در فریزر قابل نگهداری می‌باشد. بافت خامه نیز پس از انجماد زدایی آن دون دون و آبکی می شود. برای اینکه بافت نرم تری پیدا کند، کافی است تا پس از باز شدن به آرامی زده شود.

 

 خامه ترش: فریز کردن خامه ترش باعث میشود که تکه تکه شود. شما می توانید آن را بهم بزنید و از آن در آشپزی استفاده کنید. اما مطمئنا نمیخواهید که بعد از فریز کردن و یخ زدایی به تنهایی آن را بخورید.

 

 بستنی: در بسته‌بندی‌های خود یا در ظروف مخصوص نگهداری بستنی که در آنها خوب بسته باشد به مدت ۳ ماه قابل نگهداری می‌باشد. بهتر است بسته‌بندی و یا ظروف بستنی را یک بار دیگر در کیسه‌های پلی‌اتیلنی قرار داده سپس ، منجمد نمود. (دماي نگهداري بستني مي بايست زير ۱۸- درجه سانتيگراد باشد )

 

 

امیدواریم این مطلب مورد توجه و رضایت شما خوبان قرار گرفته باشد. شما چه روش های دیگری برای فریز (منجمد ) کردن لبنیات می شناسید؟ لطفا تجربیات ارزشمند و نظرات خود را از بخش ارسال نظر با ما و دیگر همراهان  سایت رنگ وارنگ به اشتراک بگذارید.

 

 

 

گرد آوری و تنظیم: https://rangvarang.com