مرجع تخصصی آموزش و دانلود
۱۰:۰۲:۱۲ ساعت:     
 یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲  برابر با  Sunday 26 March 2023 میلادی  و   4 رمضان 1444 قمری
۱۲۷
1 ژانویه 2018

با تزئین غذای کودک از سایت رنگ وارنگ در خدمت شما عزیزان هستیم. همانطور که می دانید کم اشتهایی و  بد غذایی کودکان و امتناع از خوردن غذا یکی از دغدغه های والدین است. باید در نظر داشته باشید که  غذا دادن به این دسته از کودکان نیازمند صبر و حوصله زیادی است . این که کودکان میلی به خوردن غذا ندارند و مدام از خوردن مواد غذایی مورد نیازشان خودداری می کنند و غذا خوردن را به سخت ترین کار دنیا تبدیل کرده اند ؛دلایل متعددی دارد که با شناخت درست آنها به سادگی می توان کودک را به غذا خوردن تشویق کرد. بعد از اینکه از سلامت جسمی و روحی کودک مطمئن شدید می توانید دلایل و موارد متعددی را در مورد کودک خود بررسی کنید و در جهت رفع آن اقدام کنید.

 

بعد از اطمینان یافتن از سلامت جسمی و روحی گاهی اوقات با به کار بردن برخی روش ها و ترفندها می توانید این مشکل را تا حد زیادی برطرف کنید .

کودکان نوپا در لجبازی تخصص دارند و در برابر غذا خوردن مقاومت می کند و  به احتمال زیاد شما را خسته کرده یا به اصطلاح از رو می برند، بنابراین باید با او سازش کنید. نباید به خاطر غر زدن‌های او ماده‌اي را از زنجیره غذایی اش حذف کنید و نباید از ذائقه فرزندتان و بدخوراكي‌هايش در مقابل دیگران صحبت کنید. با این کار شما به بی‌علاقگی‌اش نسبت به غذایی خاص دامن زده‌اید.

نکاتی همچونپر کردن بیش از حد ظرف غذای کودک، دسترسی کودک به  تنقلات، رعایت نکردن نظم در غذا خوردن و تنوع در غذا ، نرم و یا خشک بودن  بیش از حد غذا ،عدم توجه به حس استقلال  طلبی کودک، فشار‌های عصبی بر کودک مثل ترس، هیجان‌های شدید و … می توانند در بدغذایی کودک موثر باشند.

 

تزئین غذای کودک یکی از راههای ترغیب کودک به غذا خوردن

 

از موارد دیگری که می‌توان برای ترغیب کودک به غذا خوردن استفاده کرد و بسیار نیز موثر است تزیین غذاست. با به کار بردن  کمی خلاقیت در تزئین غذای کودک با مواد خوراکی داخل بشقاب و ساختن تصویرها و شکل‌های جالب باعث می‌شوید کودک تمایل بیشتری به خوردن غذا پیدا کند.رنگ وارنگ برای شما خوبان نمونه هایی از تزئین غذای کودک  را گرد آوری کرده  تا کودک دلبندتان با دیدن این تزئینات به خوردن  غذا علاقه مند شود.

 

 

 

 

 

 

گرد آوری و تنظیم: https://rangvarang.com