محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !

نحوه تمیزکردن پشت ظروف تفلون و چدن:

تمیز-کردن-پشت-ظروف-تفلون-و-چدن

 

 

همانطور که تمیزی درون ظروفی که در آنها غذا می پزیم مهم است ،نباید از تمیز بودن پشت این ظروف غافل شد. سوختگی و سیاه شدن پشت این ظروف ، هم باعث زشت شدن و هم چسبندگی آنها بعد از گذشت چند وقت خواهد شد.در درجه اول با رعایت ۳ نکته  ساده می توانید از به وجود آمدن  این لکه ها پیشگیری کنید .این نکات عبارتند از:

۱- زمانی که می‌خواهید آشپزی کنید، ابتدا با شعله کم ظرف مورد نظر را گرم کنید تا به گرمای دلخواه برسد. به هیچ عنوان از همان ابتدا شعله را زیاد نکنید زیرا علاوه بر لک کردن ظرف، سطح نچسب آن نیز آسیب می‌بیند.

۲- سعی کنید از شعله پخش کن برای زیر قابلمه و ماهیتابه استفاده کنید.

۳-وقتی حرارت زیر ظرف را زیاد می کنید ،ظرف را به حال خود رها نکنید چون هر لحظه امکان سر رفتن غذا وجود دارد،در این حالت مقداری ازغذا به بدنه بیرونی و کف بیرونی ظرف تماس پیدا می کند ودر صورت عدم تعویض ظرف ، غذای سر رفته بر اثر حرارت می سوزد و ایجاد لک می کند

پس با رعایت این ۳ نکته ساده می توانیم از به وجود آمدن این لکه ها پیشگیری کنیم اما اگر بنا به دلایلی پشت  ظروف تفلون وچدن لک شده با روشهایی که در ادامه برایتان خواهیم گفت می توانید نسبت به برطرف کردن این لکه ها اقدام کنید.

 

روشهای تمیز کردن پشت ظروف  تفلون و  چدن:

 

۱-به وسیله آب داغ ،مایع ظرفشویی و اسکاچ می توانید نسبت به پاک کردن این لکه ها اقدام کنید.

 

۲-سرکه سفید را مستقیما رو ی لکه بریزید و با اسکاچ یا ابر شروع به شستشو کنید.

 

۳-استفاده از آب اکسیژنه و جوش شیرین: این دو ماده را با هم ترکیب کرده و به صورت یک لایه ضخیم روی  قسمت سوخته به مدت ۱۰ دقیقه قراردهید و سپس با اسکاچ بشویید.

* آب اکسیژنه (پروکسید ) را می توانید از داروخانه  تهیه کنید این ماده خاصیت سفید کنندگی  دارد، در هنگام استفاده  مراقب دستانتان باشید .

 

۴-استفاده از آب اکسیژنه، جوش شیرین،  سرکه سفید  و اسکاچ: به این صورت که جوش شیرین را روی محل مورد نظر ریخته و آب اکسیژنه روی آن بریزید به مقداری که کمی مرطوب شود  بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه در این حالت بماند،سپس سرکه سفید روی آن اسپری کنید بگذارید ۱ ساعت مواد روی ظرف بماند، بعد با اسکاج و آب بشویید .

 

۵-  استفاده از بیکینگ  پودر (بیکینگ سودا ) و سرکه سفید: به این ترتیب که ۲ قاشق غذاخوری بیکینگ پودر  را در ظرفی ریخته و با آب مخلوط کنید. سپس اسکاچ را در محلول فرو کرده و با آن به جنگ چربی‌ها بروید! می‌توانید سرکه سفید را هم به این محلول اضافه کنید.

*بیکینگ  پودر (بیکینگ سودا ) را از فروشگاه‌های لوازم قنادی و سوپر مارکت ها می توانید خریداری کنید.

 

۶-شستشو با مواد پاک کننده آشپزخانه :خیلی از مواد شوینده آشپزخانه می توانند  به ما در پاک کردن ظروف  سوخته یا سیاه شده کمک کنند ، مثل مواد سفید کننده و گاز پاک کن ،پودر رخشا و …

 

شما می توانید بر حسب موادی که که دردسترس دارید و همچنین براساس میزان لکه ها یکی از روشهای ذکر شده را انتخاب کرده و از تمیزی ظروف خود لذت ببرید.

 

 

گرد آوری و تنظیم: http://rangvarang.com