محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !

نحوه برطرف کردن رسوب املاح در اتو بخار:

 

نحوه برطرف کردن رسوب املاح در اتو بخار

 

 

در اتو بخارهای دستی که بیشتر برای مصارف خانگی مناسب می باشند آب مورد نیاز جهت تولید بخار، ازمخزن طراحی شده بر روی دستگاه تأمین می شود . یکی از مشکلاتی که در کار با اتوهای بخار پیش می‌آید، رسوب املاح آب در داخل محفظه‌ی اتو است که این مشکل باعث مسدود شدن سوراخ‌های کف اتو می شود و موجب می شود اتو به خوبی بخار نکند وهمچنین هنگام اتو کشی رسوبات بر روی لباس بریزد .در ادامه سایت رنگ وارنگ  نحوه برطرف کردن رسوب املاح در اتو بخار را با شما به اشتراک می گذارد.

در ابتدا باید به این نکته توجه کنیم که برای پیشگیری از وجود آمدن این رسوبات و همچنین تاخیر در ایجاد این رسوبات باید از آب مقطر و یا در آب جوشیده سرد شده استفاده نمایید و هر آبی را داخل اتو نریزید درغیر این صورت بعد از مدتی رسوب های موجود در آب در این مجراها ته نشین می شوند و سوراخ های خروج بخار اتوی شما را می بندد . به هر دلیل اگر اتو ی بخار شما رسوب گرفت می توانید با روش های ساده که برای شما می گوییم نسبت به برطرف کردن رسوبات اقدام کنید.

 

روش اول: مقداری آب و سرکه (به نسبت مساوی) داخل محفظه آب اتو بریزید و آن را به برق وصل کنید و اجازه دهید اتو چند دقیقه بخار کند. سپس اتو را از برق بکشید و مدت یک ساعت آن را به همان حال باقی بگذارید. در این صورت، رسوبات کاملا پاک می‌شود. سپس محلول آب و سرکه موجود در داخل محفظه را خالی کنید و از آب پر کنید بخار آن را چند مرتبه بزنید تا کاملا از سرکه خارج شود.

 

 

روش دوم: مقداری آب و سرکه (به نسبت مساوی) داخل محفظه آب اتو بریزید اتو را به صورت ایستاده روی یک حوله یا پارچه قرار داده سپس هر ۲۰ثانیه بخار بزنید این کار را به مدت ۲ دقیقه انجام دهید سپس اتو را از محلول خالی کنید و با آب پر کنید و اتو را روشن کرده و بخار آن را چند مرتبه بزنید تا کاملا از سرکه خارج شود.

 

*در صورتی که امکان بیرون آوردن مخزن آب اتو وجود دارد، آن را یک یا دو بار با آب بشویید و بگذارید در معرض هوا تا کاملا خشک شود.

*هنگام استفاده از اتوهای بخار دقت داشته باشید زمانی که اتو روشن است، هیچ وقت آب داخل آن نریزید. بنابراین توصیه می شود قبل از شروع کار و وقتی که هنوز اتو را به برق نزده اید، آب را داخل محفظه اتو بریزید.

 

 

 

 

گرد آوری و تنظیم: http://rangvarang.com