محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما!

زمان مناسب برای کاشت سبزه :

سبزه ،عروس سبز سفره هفت سین است و نماد خرمی در سر آغاز سالی نیکو. اسفند ماه که می شود بانوان خوش ذوق ایرانی در تدارک سفره هفت سین سبزه می کارند. زمان کاشت بذر اهمیت زیادی در به بار نشستن آن دارد تا در روز عید در نهایت سبزی و زیبایی بر سر سفره هفت سین جلوه گری کند. با رنگ وارنگ باشید تا چشم نواز ترین سبزه عید را بر سر سفره تان بگذارید.

 

 

 

 

زمان مناسب برای کاشت سبزه گندم :
جهت سبز کردن گیاه گندم شما باید از روز ۲۰ اسفند ماه یعنی ۱۰ روز قبل از عید جهت سبز کردن این گیاه اقدام نمایید.

 

زمان مناسب برای کاشت سبزه ماش :
ماش نسبت به گندم کمی طول می کشد تا سبز شود شما حداقل برای سبز کردن گیاه ماش به ۱۲ روز وقت نیاز دارید یعنی مناسب ترین موقع جهت سبز کردن گیاه ماش روز ۱۸ اسفند خواهد بود.

 

زمان مناسب برای کاشت سبزه عدس :
سبزه عدس بیشترین مدت زمان را برای سبز شدن نیازمند است و برای سبز شدن به ۱۵ روز وقت نیاز دارد از این رو شما بهتر است از روز ۱۴ – ۱۵ اسفند برای سبز کردن دانه عدس اقدام نمایید.

 

زمان مناسب برای کاشت سبزه شاهی و خرفه :
گیاهان شاهی و خرفه سریع تر از همه سبز می شوند از این رو شما فقط ۸-۱۰ روز و نه بیشتر برای سبز کردن شاهی و خرفه وقت نیاز دارید بهترین زمان جهت سبز کردن شاهی و خرفه روز ۲۲ اسفند خواهد بود.

 

زمان مناسب برای کاشت سبزه یونجه :
یونجه نیز یکی از دانه های مناسب جهت سبز کردن است مدت زمانی که طول می کشد تا دانه یونجه به اندازه ی کافی رشد نماید تنها ۱۰ روز می باشد یعنی بهترین زمان جهت سبز کردن یونجه روز ۲۴ اسفند خواهد بود.

 

زمان مناسب برای کاشت سبزه شنبلیله :
شنبلیه نیز یکی از گیاهانی است که برای جوانه زدن نیاز به زمان زیادی ندارد این گیاه جهت جوانه زدن فقط به ۲ الی ۳ روز فقط زمان نیاز دارد بهترین زمان جهت کاشت سبزه شنبلیله ۱۶ اسفند خواهد بود.

 

زمان مناسب برای کاشت سبزه ارزن :
ارزن هم یکی از گیاه های محبوب برای سبزه انداختن است این گیاه طی ۴ روز جوانه می زند و بهترین زمان بهترین زمان جهت کاشت سبزه ارزن ۱۶ اسفند خواهد بود.

 

 

گرد آوری و تنظیم: http://rangvarang.com