محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما!

روشهای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش:

روشهای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش

 

 

 

فرش به دلیل دارا بودن سطح وسیع اغلب درمعرض لکه های مختلفی قرار می گیرد یکی از این لکه ها، لکه جوهر است اگر به دلایلی فرش خانه شما در اثرلکه جوهر کثیف شد، باید در سریع ترین زمان ممکن نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید برای این کار می توانید از روشهایی که در ادامه مطلب برای شما آورده شده کمک بگیرید.پس در صورت تمایل لطفا با ما همراه شوید.

 

روش اول)اگر سطح فرش با جوهر لک شده ، روی قسمت لک شده كمي ماست بريزيد و سپس ماست را با قاشق جمع كنيد، اين كار را چندبار تكرار كنيد تا ماست جوهر را كاملا جذب كند. البته اين دستور براي لكه های تازه کاربرد دارد.

 

روش دوم )در این روش می توانید از شوینده های ملایم مثل شامپو بچه و یا پاک کننده های طبیعی مثل آبلیمو استفاده کنید. به این ترتیب که ابتدا دستمال را برداشته و روی لکه قرار دهید و سپس برداریدتوجه داشته باشید ، فقط ضربه بزنيد و اصلا دستمال را روي لكه نماليد تا لکه پخش نشود. این کار را چند بار انجام دهید به این ترتیب مقداری از جوهر جذب دستمال می شود(البته درمورد لکه های تازه این کار مفید است) سپس مقدار کمی شوینده ملایم مثل شامپو بچه روی سطح لک شده بریزید و مرحله قبل (یعنی گذاشتن دستمال روی لکه و برداشتن آن) را تکرار کنید این کار را نسبت به مقدار و حجم لکه آنقدر ادامه دهید که لکه کمرنگ یا بی رنگ شود.سپس کمی آب گرم را روی سطح لک شده اسپری کنید و پاک کردن لکه را با دستمال ادامه دهید با انجام این مراحل می توانید به سادگی اثر جوهر روی فرش را تا حد زیادی کم کنید.

 

روش سوم)ابتدا با یک کاغذ خشک کن لکه تازه را کم رنگ کرده سپس با استفاده از یک اسفنج که با شیر مرطوب شده لکه را بردارید.سپس با استفاده از دستمالی که با آب و کف مرطوب شده باقی مانده مواد را بردارید.

 

روش چهارم) براي لكه‌هاي كمي قديمي مي‌توانيد يك قاشق غذاخوري سركه را با يك قاشق غذاخوري مايع ظرفشويي در ۲فنجان آب گرم مخلوط كنيد و يك دستمال تميز يا يك اسفنج را درون محلول بزنيد و روي لكه جوهر بكشيد تا محلول جذب فرش شود، دوباره دستمال را روي لكه بكشيد تا لكه از بين برود. يك پارچه تميز ديگر را با آب سرد خيس كنيد و محل لكه را تميز و سپس خشك كنيد.

 

نکات:

۱.توجه داشته باشید ، برای از بین بردن لکه جوهر از روی فرش مخصوصا فرش های دستباف از پاک کننده های صنعتی به خصوص الکل و استون استفاده نکنید، چرا که ممکن است باعث از بین رفتن رنگ بافت های فرش شود برای این کار بهتر است از شوینده های ملایم مثل شامپو فرش ،شامپو بچه یا پاک کننده های طبیعی مثل آبلیمو و سرکه سفید استفاده کنید.

 

۲.در صورتی که لکه ای در روی فرش ایجاد شد، علاوه بر پاک کردن لکه از روی فرش، مایعاتی که به پشت فرش رسوخ کرده را باید تمیز نموده و پشت فرش را در معرض هوا قرار داده تا مانع از ایجاد کپک شود و از پوسیدگی فرش جلوگیری شود.

 

 

 

گرد آوری و تنظیم: http://rangvarang.com