در حال حاضر تبلیغی وجود ندارد!

تزئین ژله سری ۱:

ژله (فرانسوی Jelly) یا لرزانک است که معمولاً با اضافه نمودن ژلاتین تهیه می شود. ژلاتین پروتئینی خوراکی است که به‌طور عمده از فرآوری کلاژن که ساختمان اصلی تشکیل‌دهنده پوست، تاندون‌ها و استخوان مهره‌‌داران است به‌دست می‌‌آید. کلاژن به طور مستقیم اثرات ضدالتهابی دارد و دارای اثر مستقیم روی بافت مفاصل است. همچنین ژلاتین روی درمان بیماری‌های تحلیل برنده سیستم ماهیچه‌‌ای- اسکلتی نیز تاثیر مثبت دارد.

در حال حاضر ژله بیشتر به صورت پودر ژله یافت می‌شود که در رنگ‏ها و طعم ‏های مختلف عرضه می ‏شوند و هیچ کدام از ژله ها از نظر ارزش غذایی بر دیگری برتری ندارند زیرا این طعم و رنگ های متفاوت، ناشی از به کار بردن رنگ های مصنوعی و اسانس های مختلف در تهیه این محصولات است و ربطی به خواص میوه های طبیعی ندارد.لازم است درهنگام خرید به تاریخ مصرف، پروانه بهداشتی و علامت استاندارد حک شده بر روی بسته بندی محصول توجه کرد.

ارزش غذایی ژله بالا نیست و معمولا از آن‌ به عنوان دسر و میان وعده استفاده می‌شود که البته نسبت به خیلی از دسرهای چرب و شیرین دیگر ارجحیت دارد اما والدین باید مانع مصرف زیاد این ماده غذایی در کودکان خود به ویژه پیش از غذای اصلی شوند زیرا خوردن ژله میل به غذا را در کودکان کاهش می‌دهد و نمی‌تواند جایگزین وعده‌های اصلی غذا باشد.

ژله را درانواع ظرف از قبیل از سیلیکونی پیرکس، ،پلاستیکی، شیشه ای فلزی،سیلیکونی،تفلون و … می توان درست کرد که البته هرکدام معایب و مزایای مربوط به خودشان را دارند.

اگر به دنبال ایده هایی برای تزئین ژله هستید در ادامه ، رنگ وارنگ برای علاقمندان به سفره آرایی نمونه هایی از جدیدترین ،شیک ترین و زیباترین تزیینات ژله  را گردآوری کرده است . امیدواریم از این مدلهای بسیار زیبا ایده بگیرید .در صورت تمایل برای مشاهده این تزئینات همراه شوید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گرد آوری و تنظیم: http://rangvarang.com