محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !

تزئین ژله سری ٨:

همانطور که می دانید ژله حاوی مقادیری  ژلاتین است و ژلاتین پروتئینی خوراکی است که به ‌طور عمده از فرآوری کلاژن که ساختمان اصلی تشکیل‌دهنده پوست، تاندون‌ها و استخوان مهره‌‌داران است به‌دست می‌‌آید و خواص ژله از ژلاتین موجود در آن حاصل می شود . از ژله معمولا به عنوان دسر و میان وعده استفاده می‌شود.

مصرف ژله به دلیل ویژگی‌هایی که دارد و مواد موجود در آن می تواند بر روی چاق شدن صورت موثر باشد.پس اگر به دنبال روشی برای چاق شدن صورت هستید می توانید از ژله استفاده کنید . به  گفته متخصصان ،چاقی صورت با ژله معمولا در همه افراد در زمان مشخصی بازدهی یکسانی ندارد و افراد باید برای کسب نتیجه دلخواه حداقل زمانی بین ۳ تا ۴ ماه را به مصرف ژله برای چاقی صورت خود اختصاص دهند. همچنین طبق نظر کارشناسان بهترین زمان خوردن ژله برای چاقی صورت صبح ها و به صورت ناشتا می باشد. بنابراین خوردن ژله ناشتا برای چاقی صورت به صورت روزانه و به مدت ۳ الی ۴ ماه می تواند نتایج شگفت انگیزی را در زمینه چاق شدن صورتتان به همراه داشته باشد.

به هر حال باید توجه کنیم که پودرهای ژله و ژله‌های آماده درصد بالایی شکر دارند و برای افراد مبتلا به دیابت و دارای اضافه وزن بالا مناسب نیستند. مصرف زیاد این فرآورده در کودکان نیز می‌تواند نه باعث چاقی و فساد دندان شود.

اگر نمي خواهيد از پودر ژله هاي آماده و موجود در بازار به دلیل داشتن وجود مواد مصنوعي و نگهدارنده استفاده كنيد می توانید از ترکیب آب میوه طبیعی  و یا شهد میوه به همراه پودر ژلاتین  ژله سالم تری را تهیه کنید .

چنانچه بخواهید هنگام درست کردن ژله  از میوه ها استفاده کنید به این نکته توجه داشته باشید که آنزيم موجود در بعضي ميوه ها مثل كيوي، آناناس،هلو و انبه باعث بسته نشدن دسرهاي ژلاتينه مي شوند . در صورت استفاده از اين ميوه ها بهتراست چند دقيقه ميوه را در حدي كه شكل آن ازبين نرود ، حرارت دهيد . در كمپوت اين ميوه ها آنزيم آنها از بين رفته است .

همچنین در صورت استفاده از میوه های اسیدی و ترش مانند  ليمو، نارنگی و …زمان آماده شدن ژله بیشتر می شود و ژله دیرتر می بندد.

اگر این نکته را نمی دانستید و ژله نبست ، ناراحت نباشید  می توانید مواد ژله را داخل میکسر بریزید و له کنید سپس یک تا دو قاشق ژلاتین به روش بن ماری حل کنید و به مواد اضافه کنید و مجددا داخل  یخچال بگذارید تا ژله ببندد.

در ادامه رنگ وارنگ برای علاقمندان به سفره آرایی نمونه هایی از جدیدترین ،شیک ترین و زیباترین تزیینات ژله را گردآوری کرده است . امیدواریم از این مدلهای بسیار زیبا ایده بگیرید .پس در صورت تمایل برای دیدن این تزئینات همراه شوید.

 

 

 

 

 

 

 

گرد آوری و تنظیم: http://rangvarang.com