محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما!

تزئین پلو و چلو سری ٣:

برنج  به دو صورت پلو و چلو طبخ می شود و آن را در یکی از وعده های غذایی ناهار یا شام و در برخی موارد در هر دو وعده غذایی میل می کنند.اگر برنج را پس از آبکش  کردن با سبزي ها و گوشت و مرغ و انواع حبوبات دم کنند، به آن پلو می گویند و اگر که پس از آبکش کردن آن را به تنهايي دم بگذارند و بعد از دم کشيدن با خورش و انواع گوشت و کباب ها مصرف کنند به آن چلو گویند. به چلو، برنج سفید هم گفته می شود . پلو از تنوع زیادی برخوردار است و چلو را هم می توان همراه با غذاهای متنوعی میل کرد.

از انواع پلوهای ایرانی می‌توان به باقلاپلو، سبزی پلو، شوید پلو ،مرصع‌ پلو، شیرین پلو، زرشک پلو، آلبالو پلو، هویج پلو،زیره پلو،ماش پلو ، نخودپلو ،عدس پلو ، رشته پلو ، استانبولی پلو ، لوبیا پلو ،میگو پلو ، کلم‌ پلو و… اشاره کرد.

از انواع چلوهای ایرانی می‌توان به چلو کباب ،چلو گوشت ،چلو مرغ ،انواع چلو خورشت و…. اشاره کرد.

معمولا در تزئین چلو از زعفران،زرشک و ته دیگ استفاده می کنند و پلو را علاوه بر این موارد با محتویات مخصوص به آن پلو  تزئین می کنند. در ادامه نمونه هایی زیبا از تزیین پلو و چلو با ته دیگ ،از سایت رنگ وارنگ  تقدیم شما عزیزان می شود تا از آن ها ایده بگیرید و بتوانید جلوه زیباتری به پلو و چلویی که آماده کرده اید بدهید. امیدواریم این تزئینات مورد پسند شما خوبان قرار گیرد.

 

 

 

 

 

 

گرد آوری و تنظیم: http://rangvarang.com