محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما!

تزئین غذای کودک سری ۲:

غذا دادن به کودکان کم اشتها و بد غذا نیازمند صبر و حوصله زیادی است اما این که کودکان میلی به خوردن غذا ندارند و همیشه از خوردن مواد غذایی مورد نیازشان سر بازمی زنند و غذا خوردن را به سخت ترین کار دنیا تبدیل کرده اند ، دلایل متعددی دارد که با شناخت درست آنها به سادگی می توان کودک را به غذا خوردن تشویق کرد. بعد از اینکه از سلامت جسمی و روحی کودک مطمئن شدید می توانید دلایل و موارد متعددی را در مورد کودک خود بررسی کنید و در جهت رفع آن اقدام کنید. گاهی اوقات می توان این مشکل را به سادگی با استفاده از ترفندی هایی حل کرد.

گاهی اوقات دلیل عدم علاقه بچه ها به غذای خاصی طعم و مزه غذا نیست بلکه احساسی که غذا در زبان و دهان کودک ایجاد می کند، موجب این عدم علاقه خواهد شد بنابراین اگر غذا را به شکل دیگری تهیه کنید، بچه آن را خواهد خورد.

خیلی حساس نباشید، اگر فرزند‌تان بداند که غذا خوردن او خیلی برای شما مهم است ممکن است تصور کند که غذا خوردنش تبدیل به مشکل بزرگی شده و حتی گاهی ممکن است برای لجبازی با شما دست روی نقطه‌ضعف شما بگذارد و سر خوردن غذا بازی در بیاورد.

نکاتی مثل عدم توجه به حس استقلال  طلبی کودک ، رعایت نکردن نظم در غذا خوردن و تنوع در غذا،  پر کردن بیش از حد ظرف غذای کودک، نرم و یا خشک بودن  بیش از حد غذا، خوردن تنقلات، فشار‌های عصبی مثل ترس، هیجان‌های شدید در کودک و … می توانند در بدغذایی کودک موثر باشند.

کودک شما ممکن است غذاهای مورد علاقه خود را داشته باشد، اما غذاهای جدید می‌تواند آرام آرام معرفی شوند. آماده باشید که کودکتان از غذاهای جدید برای بار اول سر باز زند.

برای ترغیب کودک به غذا خوردن می توانید غذا را تزیین کنید .برای این کار کافیست کمی  خلاقیت چاشنی کارکنید و مواد خوراکی داخل بشقاب را به شکل زیبا و کودکانه در بیاورید و توجه کودک را به این خوراکی ها جلب کنید،تا کودک تمایل بیشتری به خوردن غذا پیدا کند.در ادامه نمونه هایی ازتزیین غذای کودک را برای ایده گرفتن شما خوبان گرد آوری کرده ایم تا کودک دلبندتان با دیدن این تزئینات به خوردن  غذا علاقه مند شوند.

 

 

 

 

 

گرد آوری و تنظیم: http://rangvarang.com