محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما!

تزئین غذای کودک سری ١:

کم اشتهایی و  بد غذایی کودکان و امتناع از خوردن غذا یکی از دغدغه های والدین است و غذا دادن به این دسته از کودکان نیازمند صبر و حوصله زیادی است اما این که کودکان میلی به خوردن غذا ندارند و همیشه از خوردن مواد غذایی مورد نیازشان سر بازمی زنند و غذا خوردن را به سخت ترین کار دنیا تبدیل کرده اند ، دلایل متعددی دارد که با شناخت درست آنها به سادگی می توان کودک را به غذا خوردن تشویق کرد. بعد از اینکه از سلامت جسمی و روحی کودک مطمئن شدید می توانید دلایل و موارد متعددی را در مورد کودک خود بررسی کنید و در جهت رفع آن اقدام کنید. گاهی اوقات می توان این مشکل را به سادگی با استفاده از ترفندی هایی حل کرد.

کودکان نوپا در لجبازی تخصص دارند و در برابر غذا خوردن مقاومت می کند و  به احتمال زیاد شما را خسته کرده یا به اصطلاح از رو می برند، بنابراین باید با او سازش کنید. نباید به خاطر غر زدن‌های او ماده‌اي را از زنجیره غذایی اش حذف کنید و نباید از ذائقه فرزندتان و بدخوراكي‌هايش در مقابل دیگران صحبت کنید. با این کار شما به بی‌علاقگی‌اش نسبت به غذایی خاص دامن زده‌اید.

نکاتی مثل پر کردن بیش از حد ظرف غذای کودک، دسترسی کودک به  تنقلات، رعایت نکردن نظم در غذا خوردن و تنوع در غذا ، نرم و یا خشک بودن  بیش از حد غذا ،عدم توجه به حس استقلال  طلبی کودک، فشار‌های عصبی بر کودک مثل ترس، هیجان‌های شدید و … می توانند در بدغذایی کودک موثر باشند.

از موارد دیگری که می‌توان برای ترغیب کودک به غذا خوردن استفاده کرد و بسیار نیز موثر است تزیین غذاست. با به کار بردن  کمی خلاقیت در تزیین غذای کودک با مواد خوراکی داخل بشقاب و ساختن تصویرها و شکل‌های جالب باعث می‌شوید کودک تمایل بیشتری به خوردن غذا پیدا کند.برای شما خوبان نمونه هایی از این تزیینات را گرد آوری کرده ایم تا کودک دلبندتان با دیدن این تزئینات به خوردن  غذا علاقه مند شوند.

 

 

 

 

 

 

گرد آوری و تنظیم: http://rangvarang.com