محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما!

تزئین غذای کودک سری٣:

یکی از دغدغه های والدین کودکان کم اشتها و بد غذا، تامین نیازهای غذایی بدن کودک است،چون کودکان کم اشتها و بد غذا همیشه از خوردن مواد غذایی مورد نیازشان سر بازمی زنند و غذا خوردن را به سخت ترین کار دنیا تبدیل کرده اند . والدین باید هنگام غذادادن به این کودکان صبر و حوصله بیشتری داشته باشند و باید بدانند که علاقه و بی علاقگی به غذاهای مختلف به سرعت تغییر می کند. بنابراین دوست داشتن یا نداشتن غذا همیشگی نیست. کودک شما ممکن است غذاهای مورد علاقه خود را داشته باشد، اما غذاهای جدید می‌تواند آرام آرام معرفی شوند. آماده باشید که کودکتان از غذاهای جدید برای بار اول سر باز زند اگر کودک‌تان از خوردن ماده غذایی خاصی امتنا کرد مدتی از آن غذا استفاده نکنید و بعد از گذشت زمانی به شیوه جدید غذا را برای او آماده کنید. این کار خصوصا برای کودکان کوچک‌تر موثر است. نباید به خاطر غر زدن‌های او ماده‌اي را از زنجیره غذایی اش حذف کنید

بعد از اینکه از سلامت جسمی و روحی کودک مطمئن شدید می توانید دلایل و موارد متعددی را در مورد کودک خود بررسی کنید و در جهت رفع آن اقدام کنید. گاهی اوقات می توان این مشکل را به سادگی با استفاده از ترفندی هایی حل کرد.

به عنوان مثال اگر فرزند‌تان بداند که غذا خوردن او خیلی برای شما مهم است ممکن است تصور کند که غذا خوردنش تبدیل به مشکل بزرگی شده و حتی گاهی ممکن است برای لجبازی با شما دست روی نقطه‌ضعف شما بگذارد و سر خوردن غذا بیشتر شما را اذیت کند.

همچنین اگر می توانید شرایطی را فراهم کنید که کودک همراه با همسالان خود غذا بخورد. این کار باعث بازشدن اشتهای او به غذا می‎شود. چون در این شرایط ، بچه‌ها به شکل قابل توجهی نسبت به غذا تمایل بیشتری نشان می‌دهند.

نکاتی مثل، رعایت نکردن نظم در غذا خوردن و تنوع در غذا، پر کردن بیش از حد ظرف غذای کودک ، نرم و یا خشک بودن بیش از حد غذا ، دسترسی کودک به تنقلات،عدم توجه به حس استقلال طلبی کودک، فشار‌های عصبی مثل ترس، هیجان‌های شدید در کودک و … می توانند در بدغذایی کودک موثر باشند.

یکی از روشهای تشویق و ترغیب کودکان برای خوردن غذا تزئین غذاست.شما می توانید با کمی خلاقیت مواد خوراکی داخل بشقاب را به شکل زیبا و کودکانه در بیاورید تا کودک دلبندتان با دیدن این تزئینات تمایل بیشتری به خوردن غذا پیدا کند.

اگر به دنبال ایده گرفتن برای تزیین غذای کودک هستید با سایت رنگ وارنگ همراه شوید و نمونه هایی از این تزئینات را که برای شما خوبان گرد آوری کردایم ، مشاهده کنید.

 

 

 

 

 

 

گرد آوری و تنظیم: http://rangvarang.com