محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !

تزئین حلوا سری ٤:

حلوا یک دسر سنتی ایرانی محسوب می شود و طعم شیرینی دارد این دسر در ایران و برخی کشورهای مسلمان طبخ می شود و از آن در مراسم مذهبی ، مجالس ترحیم  و سفره‌های افطاری استفاده می شود  و به دلیل مواد به کار رفته در آن بسیار مقوی و البته چاق کننده است.

حلوا انواع مختلفی دارد و با مواد متفاوتی تهیه می شود، اما مواد اصلی بیشتر حلواها را آرد، شکر و روغن به همراه عطر و طعم دهنده هاي طبيعي  که شامل هل، گلاب، و زغفران مي باشد، تشکیل می دهد.

هرچه آرد انتخابی سنگین تر باشد (مانند آرد سنگک)، بافت حلوا منسجم تر می شود و هرچه آرد حاوی سبوس بیشتری باشد، رنگِ آن در اثر تفت دادن روی حرارت، زودتر تغییر کرده و حلوای تیره تری حاصل خواهد شد.

براساس نوع حلوایی که تهیه می شود، شیرین کننده آن نیز متفاوت خواهد بود، برحسب دستور تهیه، می توانید از شکر، پودر شکر، شکر قهوه ای، عسل، شیره خرما یا شیره انگور استفاده کنید.

امروزه حلوا ها بسیار متنوع شده اند بسته به نوع مواد اولیه استفاده شده و محل جغرافیایی پخت، حلوا می‌تواند طعم‌،رنگ و شکل‌های مختلفی داشته باشد. برخی از انواع حلوا عبارتند از:

حلوای آرد برنج، حلوای زنجبیلی، حلوای خرمایی ،حلوای شیر، حلوای هویج ، حلوای آلبالو ،حلوای لبو، ،حلوای کدو حلوایی،حلوای گردوئی ،حلوای پسته ،حلوای موز و بادام ،حلوای اوماج، حلوای موز، حلوای نثار،حلوا با آرد سمولینا ،حلوای پاستیلی بدون شکر ،حلوای سرلاک و …

حلوا را می توان  به صورت تخته ای که داخل سینی  یا ظرف ریخته می شود یا به به صورت قراردادن بر روی نان میکادو (نان بستنی)در شکل های مختلف و یا قراردادن بر روی نان تارت و یا کاغذهای روغنی سرو کرد و با کنجد، پودر یا خلال پسته و بادام و پودر نارگیل تزئین کرد.

رنگ وارنگ در ادامه نمونه هایی از تزئین حلوا را برای شما عزیزان گرد آوری کرده تا با مشاهده این تصاویر و با ایده گرفتن از آنها به راحتی بتوانید انواع حلوا را به شکل  زیبا و دلخواه تزئین کنید. پس لطفا با ما همراهی کنید.

 

 

 

 

 

 

 

گرد آوری و تنظیم: http://rangvarang.com