محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما!

تزئین آش سری ۲:

آش یا شوربا یکی از قدیمی‌ترین غذاهای مردم بوده که دارای  تنوع زیادی است .بر خلاف نظر عده اي كه آش را فاقد ارزش غذايي  می دانند ، به دلیل استفاده از انواع  مواد غذایی در تهیه آن از جمله  انواع حبوبات ،غلات، سبزي ، گوشت و لبنیات و قرار گرفتن مجموعه نسبتا کاملي از گروه‌هاي غذايي در آن با مصرف آن می توان انواع ويتامين‌ها، املاح، پروتيين و  كربوهيدرات مورد نیاز بدن را تامین کرد. باید در نظر داشت که پخت طولاني ‌مدت آش مي‌تواند منجر به تخریب این ویتامین ها شود .

آش انواع مختلفی دارد و در سراسر ایران پخته می شود که بر اساس شرایط جغرافیایی و طبیعت آن منطقه متفاوت است .

برخی از انواع آش  عبارتند از: آش رشته، آش دوغ، آش شله قلمکار، آش ماست، آش جو، آش گندم ، آش میوه، آش کلم قمری، آش گوجه فرنگی، آش کدو، آش ترش، آش انار، آش ترخینه، آش برنجی ،آش شلغم، آش ترشک، آش غوره و … می باشد که در این بین  آش رشته، آش شله قلمکار، آش دوغ از معروفترین آش های ایرانی به شمار می روند.

بسته به نوع آش می توانید با کمک کمی کشک(چه به صورت سفید و چه به صورت رنگی)، نعناع داغ ،سیر داغ و پیاز داغ ،حبوبات  پخته شده و به کار بردن کمی سلیقه آش های خود را به بهترین نحو تزئین کنید  و از دیدن و خوردن آن بیشتر لذت ببرید. در ادامه نمونه هایی از تزئین آش را مشاهده می فرمایید که می توانید از آنها برای تزئین آش ایده بگیرید . امیدواریم این تزئینات مورد پسند و سلیقه شما خوبان قرار گیرد.

 

 

 

 

 

 

گرد آوری و تنظیم: http://rangvarang.com