محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !

بازی مناسب کودک ۱۵ تا ۱۸ ماهه سری۱:

بازی مناسب کودک 15 تا 18 ماهه

 

 

 

بازی بهترین شکل فعالیت طبیعی هر کودک محسوب می گردد و مناسب ترین راه برای بروز و رشد استعداد او به شمار می رود.كودك با بازی کردن  به توانمندي‌هاي فكري و بدني خودآگاهي پيدا مي‌كند اگر به دنبال بازی مناسب برای کودک ۱۵ تا ۱۸ ماهه هستید با ما همراه شوید . در این مطلب می خواهیم شما را با یک بازی که می توانند برای افزایش هوش و خلاقیت  کودک از ۹ تا ۱۲ ماهگی موثر باشد، آشنا کنیم. پس لطفا با ما همراه شوید.

 

 

بازی اول: صدای اسباب‌بازی

 

قرار گرفتن در معرض انواع مختلف محرک‌های موسیقیایی و تقویت‌کننده‌های مهارت‌های شنیداری در سال‌های اولیه زندگی برای رشد ذهنی کودک بسیار مهم است.ببینید کودک‌تان دوست دارد با چه اسباب‌بازی‌هایی بازی کند، او را تشویق کنید صداهای اسباب‌بازی‌ها را در آورد.

 

روش انجام بازی:

* از او بخواهید صداهای زیر را از خودش درآورد:

– صدای قطار

– صدای ماشین

– صدای ساختگی حیوانات عروسکی

– صدای ریختن تکه‌های لگو: هر چه ساختمان ساخته شده بلندتر، صدا بلندتر.

 

 

بازی دوم: آوازخواندن

 

هر چه کودک زودتر با موسیقی آشنا شود، توانایی بیشتری برای درک موسیقی و لذت بردن از آن پیدا می‌کند.

با آوازخواندن، توانایی و حساسیت کودکتان را نسبت به موسیقی تقویت کنید.اگر نمی‌توانید شعری را با گام‌های درست یا با آهنگ خوشایند بخوانید اصلاً مهم نیست. مهمترین مسئله این است که از آوازخواندن لذت ببرید.

 

روش انجام بازی:

می‌توانید شعرهای زیر را برایش بخوانید؛ البته هر شعر دیگری هم که بلد باشید و آن را دوست داشته باشید و آن را دوست داشته باشید برای این بازی مناسب است:

– صبح که از خواب پا می شم.

– به به هوا عالیه!

– موش موشک من

– خدا، خدای مهربون

– تپلویم تپلو

* شعر را از اول  بخوانید و همزمان از حرکتهای دست و صورت‌تان نیز استفاده کنید.

* دست کودک نوپایتان را برای دست زدن، بای‌بای کردن و … و تکان دهید. اول خودتان حرکت را انجام دهید و بعد اجازه دهید کودک‌تان این کار را بکند.

* از آوازخواندن با کودک‌تان در هر ساعتی از شبانه‌روز لذت ببرید، مثلاً وقتی داخل اتومبیل هستید یا در حال آشپزی هستید  یا در مطب دکتر نشسته‌اید و … تمام اوقات برای آواز خواندن باکودک مناسب است.

 

 

 

گرد آوری و تنظیم: http://rangvarang.com