محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !
محل تبلیغ شما!
محل تبلیغ شما !

تزیین پشمک شب یلدا (١)

در این مطلب از رنگ وارنگ می خواهیم ایده هایی زیبا برای  تزئین پشمک یکی از تنقلات شب یلدا را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

شب یَلدا یا شب چلّه ، شب اول زمستان و شب آخر پاییز است که بلندترین شب سال در نیم‌کره شمالی زمین است. این شب به زمان بین غروب آفتاب از ۳۰ آذر (آخرین روز پاییز) تا طلوع آفتاب در اول ماه دی (نخستین روز زمستان) گفته می‌شود.

 

ایرانیان و بسیاری از دیگر اقوام شب یلدا را جشن می‌گیرند. در این شب افراد در خانه بزرگ فامیل دورهم جمع می شوند و  تازه دامادها با هدیه یا خوانچه به خانه عروس می‌روند و  باخواندن شعر و شاهنامه خوانی ، داستان ، تفال با دیوان حافظ ، خوردن انواع میوه ، شیرینی ، آجیل و انواع تنقلات، در بلندترین شب سال تا پاسی از شب بیدار می‌مانند. انار و هندوانه جزو مهم‌ترین ملزومات شب یلدا هستند. از دیگر تنقلات مورد استفاده در این شب پشمک pashmak است.

 

اسامی پشمک در کشورها  و تزئین آن

pashmak  در ایران، Cotton candy در آمریکا ، fairy floss در استرالیا ،  pişmaniye در ترکیه ، Barbe à papa در فرانسه، beard candy  در چین،  Kkul-tarae در کره، Suikerspin در هلند، candy floss در بریتانیا ، هند، نیوزلند، آفریقای جنوبی، مصر می باشد.

پشمک ایرانی طعم و ترکیب منحصر به فرد داشته و از چگالی بیشتری برخوردار است. از نظر ظاهر هم پشمک ایرانی در مقایسه با نوع خارجی آن بسیار متفاوت می باشد.

اگر به دنبال تزیین های زیبا و جدید برای این خوردنی  خوشمزه  یلدایی هستید، با رنگ وارنگ  همراه شوید. ما برای شما عزیزان نمونه هایی از شیک ترین، زیباترین و جدیدترین تزئینات پشمک را گردآوری کرده ایم تا با ایده گرفتن از آنها بتوانید تزئینات جالب و متنوعی برای شب یلدا خلق کنید. امیدواریم مورد پسند و سلیقه شما عزیزان قرار بگیرد.

 

 

 

 

 

 

 

گرد آوری و تنظیم: http://rangvarang.com